Swimitation

Vaata veel: www.swimitation.com

 Swimitation põhineb vesi-füsioteraapial (ing. k Aquatic Physical Therapy): harjutused soojas (34 C) vees Swimitation vannis horisontaalasendis toestatud kehatüvega. Sessioon on automatiseeritud: pakume 5 unikaalset kuni 52 minutilist videotreeningut, mida klient jälgib lakke kinnitatud TV-st.


Swimitation Aqua Shape 50 min


Vesi kompenseerib raskusjõu, lisab takistust ning masseerib keha. Sellises keskkonnas tagatakse liigeste lõtvumine, tõuseb vereringlus ning koevedelike ringlus. Swimitationi patenteeritud kehatüve tugi loob etteaimatava veekeskkonna, mis võimaldab efektiivset ja kerget aeglase lihaskiu treenimist (sh stabilisaatorid). Swimitationis minimeeritakse jõulihaste töö läbi mitme aspekti: 34-kraadises vees ei tegele keha termoregulatsiooniga, raskusjõuga võitlemisega ega keha positsioneerimisega. Sellises keskkonnas: 34-kraadine vesi koos keha toestatusega saavutame: 1) liigeste lõtvumise ja liikumisulatuse (ROM) suurenemise; 2) lihaspingete taandumise; 3) efektiivse aeglase lihaskiu ja stabilisaatorite treenimise.

 

AEGLASE LIHASKIU TREENING. Sportlased vajavad treenitud aeglast lihaskiudu luude ja liigeste heaks terviseks, samuti jõulihaste maksimaalseks kasutamiseks. Kui jõulihas väsib, võtavad töö üle aeglased lihased, seetõttu on aeglane lihaskiud oluline nii vigastuste vältimisel kui maksimaalse soorituse tegemisel. Swimiiation võimaldab aeglase lihaskiu efektiivset treenimist, sest jõulihaste töövajadus minimeeritakse.

 

AINEVAHETUSLIK TAASTUMINE (ing. k. Metabolic Recovery). Treeningute vaheline taastumine (nn ainevahetuslik taastumine) on suurte treeningkoormuste puhul elulise tähtsusega. Aktiivset ainevahetuslikku taastumist loetakse passiivsest efektiivsemaks. Swimitation sobib aktiivseks taastumiseks ideaalselt. Sportlane saab treenida rohkem, kui Swimitation taastab keha kiiremini.

 

VIGASTUSTAASTUMINE. Vesi-füsioteraapiat soovitatakse sageli esimese taastusmeetodina peale vigastusi, sest liikumine vees tõstab koevedelike ringlust ja vereringet; toob vigastuse kohta enam vigastuse taastumiseks vajalikke toiteaineid ning viies välja enam jääkaineid.

 

MITTE-SPETSIIFILINE TREENING. Sportlase oma spordialale spetsiifilised lihased on üli-arenenud. Teised lihased aga toetavad spetsiifiliste lihaste tööd ning võimaldavad paremat üldist kehalist võimekust. Swimitation saab siin olla suureks abiks, sobitudes ideaalselt sportlase mikro- ja makro treeningtsüklitesse, samuti võistlustsüklitesse.

 

Vastunäidustused: palavik, lahtised haavad

Sessiooni kestus: 50 min, iseseisvalt.

Võta kaasa: ujumisriided, rätik ja šampoon, nagu tuleksid ujuma ujulasse. Enne ja pärast tuleb käia duši all. Uksest-ukseni aeg: 1,5-2 h.

Vaata veidi pikemat kokkuvõtet sportlastele soovitatavatest kavadest:

- Swimitation Aqua Shape 50 min - 8-minutiline ülevaade
-Swimitation Water Aerobics 50 min - 8-minutiline ülevaade

 

HINNAD

Swimitation sessioon 26 €

3 sessiooni 70 € (-10%)

6 sessiooni 125 € (-20%)

Võta oma Swimitation sessioonile kaasa füsioterapeut sinu keha diagnoosimiseks, sümmetria arendamiseks jne: lisa 20 €/sessioon.

Swimitation Water Aerobics 50 min